Kiedy wymieniamy podłogę w remontowanym pomieszczeniu, powinniśmy zadbać o kompleksową obsługę techniczną, która zajmie się wszystkimi etapami modernizacji wnętrza. Nie ma sensu samodzielnie przeprowadzać niektórych prac remontowych, ponieważ, źle przeprowadzone, mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Wymiana parkietu przez firmę remontową

bezpyłowe usuwanie kleju po parkieciePołożenie nowej podłogi wymaga pozbycia się tej starej – to oczywiste. Usunięcie parkietu jednak nie wystarczy, należy bowiem zerwać także pozostałości kleju, który wiązał nasze kafle z podłożem, a to wymaga z kolei użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak frezarki oraz odpowiednich metod. Podczas źle wykonywanej pracy może się unosić w naszym mieszkaniu kurz, który zawiera w sobie szkodliwe dla zdrowia substancje, między innymi benzopiren. Dlatego nie warto na tym oszczędzać i zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną, która oferuje bezpyłowe usuwanie kleju po parkiecie. Klej należy usunąć bardzo dokładnie, żeby stworzyć dobre podłoże pod kładzenie następnej posadzki – jeśli pod nowymi kaflami pozostaną jakieś elementy starego kleju, mogą one stanowić dobre środowisko dla rozwoju pleśni w mieszkaniu. Właściwie oczyszczoną podłogę należy zagruntować odpowiednimi środkami, po wyschnięciu których można kłaść nowy klej, a następnie nowy parkiet. Dobrze jest użyć przy tym wysokiej jakości produktów w celu uniknięcia usterek, jakie mogą pojawić się w trakcie codziennego eksploatowania podłogi – na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać.

Wybór właściwej ekipy remontowej jest gwarancją zadowolenia. Dobrzy fachowcy wykonują swoje zadanie z należytą starannością oraz w zadowalającym tempie. Usunięcie starej podłogi wraz z klejem to dla profesjonalistów błahostka, dlatego lepiej nie próbować robić tego samemu, a zaufać komuś, kto wie, jak należy wykonać takie zadanie.

Close Menu