Każdy inwestor, który planuję montaż systemu odpowiedzialnego za odprowadzanie ścieków musi zdecydować jaki rodzaj szamba betonowego wybrać. Możemy bowiem spotkać szamba jednokomorowe, które są najlepszym rozwiązaniem na okres krótkoterminowy albo zdecydować się na szambo dwukomorowe lub trzykomorowe.

Jak dobrać wielkość zbiornika na szambo?

szambo betonowe z atestemKażda firma, która oferuje w sprzedaży zbiornika na szambo, będzie również w stanie zagwarantować nam pomoc fachowca przy wyborze odpowiedniego szamba. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność szamba betonowego, które pozwoli na swobodne opróżnianie zbiornika. Bardzo ważnym czynnikiem, który inwestor powinien wziąć pod uwagę jest również częstotliwość opróżniania ścieków przez wóz asenizacyjny. Zawsze, gdy stajemy przed wyborem odpowiedniego szamba, to najlepszym rozwiązaniem jest obecnie szambo betonowe z atestem. Dodatkowo zbiornik powinien mieć taką pojemność, aby za jednym kursem szambiarka mogła opróżnić zbiornik do końca. Czasami może się okazać, że będziemy produkować znacznie więcej ścieków, ponieważ zainstalujemy na swoim gospodarstwie domowym dodatkowe urządzenia takie jak jacuzzi czy nawet basen. Musimy również uwzględnić przy produkcji ścieków takie rzeczy jak pranie oraz gotowanie czy branie kąpieli, ponieważ one również produkują ścieki, które trzeba będzie później wywieźć.

Bardzo często musimy również zastosować do zbiornika na szambo wzmocnioną płytę wierzchnią, ponieważ szambo zostanie umieszczone pod garażem. Jeżeli mamy bardzo dużą działkę to dobrym rozwiązaniem jest instalacja przynajmniej dwukomorowego szamba, dzięki czemu większość ścieków będzie zdatna do rozprowadzenia w gruncie. Szambo musi być również wykonane z odpowiedniego betonu oraz stali.

Close Menu