Czyste powietrze to obecnie towar deficytowy. Dzięki pewnym prostym urządzeniom możemy w pomieszczeniu zachować enklawę przyjaznej mieszanki gazowej bez pyłu, tłuszczu, przykrego zapachu i drobnoustrojów. Wszystko dzięki filtrom, które sprawią, że mamy szansę przynajmniej w dowolnym pomieszczeniu pooddychać czymś świeższym niż na zewnątrz.

Wydajne kieszenie pewnego filtra

filtry kieszenioweCałe szczęście, że możemy bazować na rozwoju technologii we wszystkich dziedzinach życia. Podobnie jest z filtrami powietrza, które w prosty sposób wykorzystują zaawansowane materiały. Mimo prostej konstrukcji filtry kieszeniowe uzyskują bardzo dobrą skuteczność w oczyszczaniu powietrza z pyłów. Duża wydajność jest możliwa do osiągnięcia dzięki powłokom filtrującym wykonanym z progresywnych włókien polipropylenowych i poliestrowych. Tworzone są z nich kieszenie filtra, które umieszcza się w różnej wielkości i ilości na ramkach. Kieszenie zdolne są przepuszczać duże masy powietrza zatrzymując substancje pyliste. Ramy, do których przytwierdza się kieszenie filtrujące wykonane są z odpornych na kwasy i wilgoć blach. Używa się także biodegradowalnych tworzyw sztucznych przyjaznych dla środowiska. Istotną cechą włókien polipropylenowych i poliestrowych jest ich całkowita odporność na podpalenie. Fakt ten wzmacnia bezpieczeństwo pożarowe budynków gdyż mimo nawiewu ogień nie będzie się rozprzestrzeniał. Aby zwiększyć funkcjonalność filtrów producenci wytwarzają je w różnych klasach oczyszczania powietrza. Dlatego też mogą być stosowane jako filtry wstępnego i ostatecznego (absolutnego) oczyszczania.

Produkcja filtrów kieszeniowych obejmuje różne rozmiary i kształty od kwadratowych poprzez owalne do wytwarzanych na zamówienie. Nowoczesne technologie wprowadzane do budowy filtrów pozwalają mieć nadzieję, że będą one jeszcze bardziej skuteczne i wydajne. Obecnie najwydajniejszą technologią jest HEPA i pozwala na stosowanie w najbardziej wymagających wnętrzach.

Close Menu