Wiele ludzi posiada psy. Pies jest najpopularniejszym zwierzęciem domowym. Bywa jednak, że niektóre rasy psów są agresywne w stosunku do człowieka, zwłaszcza wobec obcych osób. Niekiedy może nawet dojść do pogryzienia przez psa. Z całą pewnością nie należy bagatelizować takie zdarzenia. Pogryzienie przez psa może się okazać bardzo groźne.

Pogryzienie przez psa uprawnia do odszkodowania

odszkodowanie za pogryzienie przez psyZwierzęta domowe bez wątpienia służą człowiekowi. Nie sposób wymienić wszystkie korzyści, jakie wynikają z posiadania w domu kota albo psa. Nie zawsze kontakt ze zwierzęciem, zwłaszcza obcym, jest czymś przyjemnym. Zdarza się bowiem, że zwierzę zareaguje agresywnie i rzuci się na człowieka. Z takim ryzykiem trzeba zawsze się liczyć, kiedy na przykład chcemy pogłaskać obcego psa albo kota. Należy podkreślić, że ryzyko pogryzienia jest szczególnie duże w przypadku agresywnych ras psów. Należy dodać, że często dochodzi do przypadków, kiedy zwierzę bez powodu rzuca się na człowieka. Pogryzienie przez psa może się okazać fatalne w skutkach. Osobom poszkodowanym należy się jednak odszkodowanie za pogryzienie przez psy. Takiego odszkodowania można się domagać od właściciela zwierzęcia, jeśli uszkodzenie ciała skutkowało koniecznością pobytu w szpitalu powyżej siedmiu dni. Niezwykle istotną kwestią jest poniesienie poważnego uszczerbku na zdrowiu. Zawsze też można poradzić się w tej sprawie dobrego prawnika, który odpowiednio pokieruje klienta. Odszkodowanie z pewnością okaże się pomocne w dalszym leczeniu.

Pogryzienie przez psa często kończy się pobytem w szpitalu. Należy wówczas wykonać niezbędne badania. Czasami obrażenia mogą być naprawdę rozległe. Niewiele osób wie o tym, że mogą domagać się odszkodowania od właściciela psa. Odszkodowanie z pewnością pokryje większość kosztów leczenia.

Close Menu