Schody to nieodłączny element konstrukcji budowlanych. Mogą prowadzić nas z podwórza do domu lub z domu do ogrodu, z parteru na piętro, z kolei z piętra na strych lub na dekoracyjną antresolę. Tak jak każdy stały element domu – wymagają solidnych materiałów i bardzo fachowego wykonania. Najlepiej, gdy wizualnie dopasowują się do stylu wnętrz, które ze sobą łączą. 

Zalety schodów dywanowych

Współczesneschody dywanowe - Kraków budownictwo dostarcza nam wielu rozwiązań dotyczących przechodzenia z jednego poziomu na drugi. Mogą być to zwyczajne, połączone z podłogą i sufitem schody, ale mogą to też być stopnie przytwierdzane do ścian lub ułożone w formie dywanu. Tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne pasują bardziej do dawnych – statycznych i cięższych aranżacji. We wnętrzach współczesnych, nawet jeśli nawiązują do przeszłości i prezentują styl vintage lub retro – królują struktury bardziej delikatne, lekkie i nieprzytłaczające. Schody dywanowe – Kraków np. szczyci się wieloma producentami oraz wykonawcami tego typu konstrukcji – dają pomieszczeniu właśnie takie niezwykle poczucie lekkości. Drewniane i polakierowane pięknie organizują miejsce służące do przejścia. Ukrywając wszystkie elementy wspierające, wyglądają jak solidny kobierzec zawieszony w powietrzu. Najczęściej połączone z metalową lub szklaną balustradą oraz uzupełnione fototapetą lub nowoczesnym oświetleniem stanowią ładny i niepowtarzalny element dekoracyjny. 

Schody są w domu niezbędne, jednak zanim je wykonamy – powinniśmy dobrze przemyśleć ich wybór. A choć zastosowanie tradycyjnych rozwiązań wydaje się łatwiejsze, jednak może nie sprawdzić się we współczesnych wnętrzach. W parze z nowoczesnością idą zawsze nowe i innowacyjne pomysły. Zaliczyć do nich należy również schody dywanowe, które zachwycają optyczną lekkością i solidnością. 

Close Menu