Własnoręczne prace są nieocenionym rodzajem prezentu. Być może najmłodsze pokolenie nie ucieszy się z ręcznie wykonanej miski, laurki bądź świecy, ale dla starszego pokolenia nie ma wspanialszego prezentu. Z tego względu warto spróbować technik własnoręcznego tworzenia upominków, bowiem niektóre z nich wymagają jedynie chęci, czasu i skupienia, a niekoniecznie wielkich, wrodzonych umiejętności. 

Upominki ręcznie tworzone 

upominki hand madeObecnie popularność na ręczne robótki wzrasta, a ich ceny są coraz wyższe. Zanim jednak postanowimy kupić upominki hand made, warto sprawdzić, czy i nam nie sprawi radości ich wykonanie. Może szydełkowanie, szycie, haftowanie i malowanie wymagają więcej czasu i zdecydowanie więcej talentu, tak istnieje kilka form tworzenia, których można się szybko nauczyć. Pierwszą z nich i bardzo efektowną jest metoda decoupage. Jest to technika, w której na odpowiednio przygotowaną powierzchnię (np. drewnianą lub szklaną) w odpowiedni sposób przyklejamy ozdoby z papieru ryżowego bądź serwetki. Do wykonania takich ozdób należy zakupić kilka niezbędnych produktów, np. specjalny klej do decoupage, ale efekt jest zachwycający i warty poświęcenia czasu. W ten sposób można nadać drugie życie dawnym przedmiotom – talerzom, kubkom, kuferkom, ramkom na zdjęcia. Kolejna metoda to wyrób biżuterii – wystarczy zakupić zestaw koralików, rzemyków, zapięć i innych dodatków i po prostu rozbudzić wyobraźnię. Bransoletki, kolczyki czy naszyjniki jesteśmy w stanie zrobić bardzo szybko, a z pewnością zostanie doceniony fakt, że to ręczna praca. 

Jako dzieci jesteśmy uczeni tworzyć ręcznie upominki dla najbliższych – laurki, rysunki, biżuteria z makaronu. Z czasem wyrastamy z tej chęci i przeważają potrzeby czysto konsumpcyjne oraz wygoda i brak czasu, co prowadzi do szukania prezentów na sklepowych półkach. Jeśli mamy czas i chęci, warto poświęcić dla bliskich nieco więcej czasu i ręcznie stworzyć prezent, który im podarujemy. 

Close Menu