Pawilony handlowe są bardzo różne. Często wyglądają tak, jakby były stworzone tylko i wyłącznie z blachy. Okazuje się, że nie do końca tak jest. W tego typu obiektach musi panować sprzyjająca temperatura zarówno dla osoby sprzedającej, jak i klienta. Czasami nawet towar wymaga przechowywania w pokojowej temperaturze. Dlatego pawilony wykonywane są z materiałów zapewniających pełną termoizolację.

Pawilony handlowe wykonane z płyty warstwowej

pawilony handlowe z płyty warstwowejWszystkie pawilony handlowe wykonuje się z tego samego materiału. Jest on bardzo dobry, dlatego decyduje się na to wielu producentów. Jeśli chodzi o pawilony handlowe z płyty warstwowej, musimy przyznać, że są one doskonałe do tego, by w nich prowadzić handel. Warstwa blachy doskonale chroni zawartość, która znajduje się w obiekcie. Jednak za nią znajdują się materiały służące jako izolacja termiczna. Mowa na przykład o styropianie, a także piance izolacyjnej lub elementach z wełny mineralnej. Z kolej warstwa wewnętrzna to często płyta PSB, która ma stwarzać dobry wygląd wewnątrz. Takie pawilony łączą w sobie cechy funkcjonalne z estetyką. Nie robi się ich z blachy falistej, ponieważ nie wygląda ona zbyt dobrze. Korzysta się z prostych arkuszy blachy, które wygina się i maluje w taki sposób, aby stwarzały nowoczesny design. Najczęściej są to ciemne kolory, pasujące do miejskiej infrastruktury.

Wykorzystanie akurat tego materiału to bardzo dobra koncepcja. Dzięki temu wszystko wygląda tak, jak powinno. Poza tym nie ma kłopotu z tym, aby zachować odpowiednią temperaturę. Chyba nikt nie wyobraża sobie sprzedawania lodów w pawilonie, który jest nagrzany od słońca. Tak samo praca w takim obiekcie zimą byłaby zbyt trudna. Dlatego płyta warstwowa to genialne rozwiązanie problemów związanych z temperaturą.

Close Menu