Zabiegi agrotechniczne powodują, że gleba jest przystosowana do wzrostu i rozwoju roślin. Prawidłowe jej przygotowanie skutkuje plonami o wysokiej wartości co przekłada się na wartości ekonomiczne osiągane ze zbioru tych plonów i ich sprzedaży w wysokiej wartości.

Jak nawóz wapienny wpływa na glebę?

nawozy wapienneOdżywianie, odkwaszenie gleby i jej wspomożenie w najważniejsze składniki odżywcze jest najważniejszą kwestią zabiegów agrotechnicznych. Nawozy wapienne przede wszystkim trzeba odpowiednio stosować, czyli: nie łączyć z obornikiem i gnojowicą ( zalecana przerwa 4-6 tyg. Pomiędzy nawożeniami poszczególnymi nawozami), nie mieszać z nawozami fosforowymi, produkt można mieszać z większością suchych nawozów, przy użyciu stosować podstawowe zasady BHP. Nawozy są przeznaczone do stosowania dla upraw polowych wszelkiego typu, upraw sadowniczych i ogrodowych a także innych użytków zielonych, szczególnie na glebach, które nie są przystosowane do sadzenia takich roślin. Przy kwitnieniu potrzeba składników pokarmowych takich jak wapń czy magnez, wspomagające wzrost i rozwój. Ukorzenianie się roślin jest także bardzo ważną kwestią, która musi być wspomagana substancjami, które spowodują szybsze ukorzenianie.  Rodzaje gleb nie mają tutaj wpływu ponieważ na każdym rodzaju substancje spulchniające mają swoje określone spektrum działania powodujące, że rośliny dają lepszy i zdrowszy plon a o to przecież chodzi. Te wszystkie zalety powodują, że zabiegi agrotechniczne są niezbędne.

Określone substancje, których brakuje roślinom są niezbędne do prawidłowego ich wzrostu i rozwoju. Ochrona naszych plonów na każdym etapie powoduje przełożenie się nakładów na wzrost plonów oraz wzrost wartości ekonomicznej uzyskiwanej od każdej rośliny na naszym polu czy w ogrodzie.

Close Menu