Już jakiś czas temu zastanawiałem się nad zmianą stanowiska, aż w końcu pojawiła się ku temu sposobność. Firma, w której pracowałem poszukiwała przedstawiciela handlowego, dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę na to stanowisko. Miałem nadzieję, że mi się uda.

Sprzedaż dużej ilości obrusów plamoodpornych

obrusy plamoodporneSzef nie był do końca przekonany, bo nie posiadałem doświadczenia w sprzedaży, ale postanowił dać mi szansę. Miałem sprzedać obrusy plamoodporne w dużej ilości w ciągu dwóch dni. Jeżeli mi się uda, to dostanę stanowisko przedstawiciela na stałe. Może i na sprzedaży się nie znałem, ale za to obrusach owszem. Dlatego postanowiłem to wykorzystać. Wiedziałem, że jak w odpowiedni sposób zaprezentuję produkt, to uda mi się odnieść sukces. Zanim wyruszyłem w poszukiwaniu pierwszego klienta, to wziąłem ze sobą obrusy celem ich zaprezentowania. Samo mówienie o jakości niewiele da jak nie zaprezentuję tego, co mam na sprzedaż. Wybrałem restaurację, która dodatkowo dysponowała ogródkiem piwnym. Tam na stolikach były obrusy, więc dawało mi to szansę na dużą sprzedaż. Udało mi się nawet spotkać z właścicielem, który jako jedyny decydował o wydatkach. Zaprezentowałem mu obrusy, którymi początkowo nie był zainteresowany. Pokazałem jednak jak ważnym czynnikiem jest odporność na plamy i uzmysłowiłem temu człowiekowi, że w jego restauracji tylko takie obrusy powinny znaleźć się na stolikach. Przekonałem tego człowieka, bo zamówił u mnie ogromną ilość obrusów plamoodpornych.

Szef był pod ogromnym wrażeniem i dał mi to stanowisko. Dodatkowo wysłał mnie na szkolenie sprzedażowe, ponieważ wiedział, że warto we mnie zainwestować. Sprzedaż obrusów nie była trudna. Wystarczyło tylko uzasadnić klientowi, że ich potrzebuje. To zagwarantowało mi sukces.

Close Menu